120 قرارداد راکد در فارس منعقد شد

[ad_1]

ایسنا/ فارس مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان فارس از تعیین تکلیف 120 پرونده مربوط به قراردادهای راکد و غیرفعال در این استان خبر داد.

سید مصطفی هاشمی روز سه شنبه 30 فروردین در جلسه شورای سرمایه گذاری استان فارس گفت: از 120 مورد قراردادهای راکد، 60 قرارداد مربوط به 20 هکتار از اراضی شهرهای صنعتی مختلف استان فسخ و 13 هکتار نیز خلع ید شد. . او بود.

وی برنامه های این شرکت در سال جاری را مبتنی بر حمایت از شرکت های دانش بنیان و فراهم آوردن بسترهای لازم برای تولید محصولات دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی استان عنوان کرد که بخشی از آنها هم اکنون در حال اجراست. توجه به ظرفیت های موجود در شهرک ها برای تحقق شعار سال، تسهیل کسب و کار واحدهای صنعتی دانش بنیان و ارائه تسهیلات و مشوق ها به این گروه ها در اولویت است.

هاشمی یکی از مهم ترین برنامه ها را همراهی مطالعات، امکان سنجی و مکان یابی شهرهای صنعتی تخصصی شرکت های دانش با هدف بسترسازی برای اجرای این واحدها و تسهیل فرآیند تجاری سازی دانش عنوان کرد. ایجاد پهنه واحدهای دانش‌بنیان در شهرک‌های صنعتی تقاضامحور، اولویت استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرک‌های صنعتی و حمایت از استقرار آن‌ها را اعلام کرد.

وی گفت: انجام عیب یابی و ارائه خدمات توسعه کسب و کار با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان، ایجاد بانک اطلاعات جامع محصولات و شرکت های دانش بنیان و تهیه گواهی فناوری و محصولات دانش بنیان، شناسایی واحدهای صنعتی بر اساس در استعداد دانش در شهرهای صنعتی برای رشد کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان و امکان مشارکت واحدهای دانش بنیان با واحدهای صنعتی در ارتباط با تولید و توسعه سبد محصولات دانش بنیان از دیگر برنامه های اجرا شده در این راستا است.

هاشمی همچنین بر استفاده از شرکت های دانش بنیان بالغ در مشاوره برای واحدهای راه اندازی و تقویت تحقیق و توسعه در فرآیندهای تولیدی مرتبط تاکید کرد و افزود: از این نظر فضای کاری مناسب در مراکز فناور برای پیاده سازی ایده های مبتنی بر دانش مرتبط با واحدهای صنعتی است. ” اختصاص داده شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس احداث واحدهای کارگاهی را برای نصب واحدهای صنعتی با اولویت واحدهای دانش بنیان ضروری دانست و برنامه هایی را از اعطای تخفیف تا مابقی مزایای دانش بنیان در این حوزه در دست اجرا دانست. .- واحدهای پایه پس از اخذ گواهی پایان کار و پروانه بهره برداری اعلام کرد و گفت: تعریف پروژه تشخیص و بهسازی شرکت های دانش بنیان و ارائه خدمات مشاوره ای به شرکت های دانش بنیان نیز برای توسعه کسب و کار اجرا می شود. .

هاشمی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده برای توسعه و تکمیل زیرساخت ها و تسهیل کسب و کار در شهرها و نواحی صنعتی استان فارس، گفت: در این راستا مسائل و مشکلات زیرساختی مربوط به تامین برق، آب، گاز، مخابرات و راه ها وجود دارد. “. دسترسی به ورودی شهرها و نواحی صنعتی آمار و جلسات متعددی با دستگاه های اجرایی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی در تامین زیرساخت های لازم در شهرها و نواحی صنعتی برگزار شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس همچنین از تکمیل 12 قرارداد ساخت برای تکمیل زیرساخت های لازم برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرها و نواحی صنعتی به ارزش بیش از 100 میلیارد ریال در دو ماه گذشته خبر داد و گفت: 8 پروژه عمرانی به ارزش 40 میلیارد ریال. برای مسمومیت رسید.

هاشمی تامین آب را مهمترین اولویت زیرساختی شهرهای صنعتی اعلام کرد و افزود: در این راستا برگزاری جلسه با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز برای تسریع در اجرای قرارداد تامین 40 لیتر در ثانیه آب مورد نیاز شیراز. شهرک صنعتی بزرگ و درخواست استفاده حداقل 100 لیتر در ثانیه پساب تصفیه خانه شیراز برای مصارف غیر شرب در شهرهای شیراز و سروستان، اقداماتی انجام شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین از اجرای طرح فعال‌سازی ظرفیت تولید در واحدهای صنعتی خبر داد و گفت: این طرح در فازهای مختلف و بر اساس زمان‌بندی اجرا می‌شود که در فاز اول ظرفیت تولید را افزایش می‌دهد. واحدهای فعال مستقر در شهرها و نواحی صنعتی که با ظرفیت کمتر از 50 درصد فعالیت می کنند در برنامه است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها