427 مورد تخلف از واحدهای صنفی در آذربایجان غربی به ثبت رسید

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان غربی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از تشکیل 427 مورد تخلف اصناف در ایام تعطیلات نوروزی توسط تیم های بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی در استان خبر داد.

اکبر کرامتی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار و توزیع کالاهای اساسی توسط تیم های بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی قرارگاه ایمنی غذایی آذربایجان غربی، برای نظارت بر بازار در تعطیلات نوروز 2199 اقدام کردند. بازرسی در زمینه آرد و نان انجام و طی آن 268 پرونده تخلف تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد.

کرامتی افزود: در زمینه نظارت بر توزیع کالاهای اساسی بیش از 3 هزار و 216 بازرسی انجام شد که از این تعداد 159 فقره پرونده تخلف برای اتحادیه های متخلف تشکیل و تحویل مراجع قضایی شد.

وی تصریح کرد: این تیم های بازرسی به دلیل گران فروشی، عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور، عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای مراجعه به تعزیرات حکومتی پرونده های مجرمانه تشکیل دادند.

کرامتی بر جدیت ادامه گشت‌های نظارتی مشترک با همکاری سایر دستگاه‌های مسئول به‌ویژه بسیج، اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و زندان‌های دولتی تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای تامین گوشت مرغ به‌طور میانگین روزانه. 350 تن گوشت مرغ در استان توزیع می شود و میانگین سرانه مصرف روزانه در استان 220 تن است و از این نظر کمبود گوشت مرغ گرم و منجمد وجود ندارد و مرغ منجمد به اندازه کافی ذخیره می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: با توجه به تعیین شعار سال با محوریت تولید، دانش بنیان و ایجاد اشتغال از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، برنامه ریزی های لازم برای اجرای شعار سال انجام شد. در بخش کشاورزی در دستور کار قرار دارد.

کرامتی تاکید کرد: در راستای اقدامات دولت در تعیین قیمت مناسب خرید تضمینی گندم و تعدیل قیمت کودهای شیمیایی، برنامه ریزی های لازم برای افزایش تولید گندم استان در حال انجام است.

وی افزود: حضور مستمر ناظران کشتارگاه در شهرها با جدیت رصد می شود و مدیران شهرداری به عنوان فرماندهان قرارگاه های شهرستان بر این موضوع نظارت دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه کالاهای مورد نیاز مردم باید به صورت گسترده، بدون کمبود و با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد، گفت: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ایجاد تعادل و ثبات در قیمت ها محصولات اساسی کالاهای سطح بازار و کنترل های شدیدتر باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی در ایام نوروز پایان نیافته است، گفت: خدمات رسانی به مردم و کاشفان بخش کشاورزی در طول سال ادامه دارد و ادارات وابسته به سازمان جهاد کشاورزی نیز در ایام نوروز 1401 فعال بوده و خدمات ارائه کرده اند. مورد نیاز مردم
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بایگانی‌ها